قهوه, کاپوچینو, کافی میکس

تفاوت کاپوچینو و کافی میکس در چیست

تفاوت کاپوچینو و کافی میکس در چیست

قهوه یک نوشیدنی محبوب است که علاوه بر خوشمزه بودن، خواص زیادی هم به بدن می رساند. البته خیلی از افراد هم هستند که ترجیح می دهند به جای قهوه تلخ، نوشیدنی های بر پایه قهوه مثل کاپوچینو و کافی میکس بنوشند. کاپوچینو و کافی میکس، هر دو جزو نوشیدنی های بر پایه قهوه هستند اما به نسبت خود قهوه، درصد تلخی کمتری دارند زیرا در ترکیبات آنها از مقادیری شکر و دیگر مواد نیز استفاده شده است. اگر شما هم از طرفداران قهوه میکس و کاپوچینو هستید و می خواهید بدانید که تفاوت آنها در چیست، پس از شما دعوت می کنیم با ما در ادامه همراه باشید.

تفاوت کاپوچینو و کافی میکس در چیست

کاپوچینو چیست؟

کاپوچینو از خوشمزه ترین نوشیدنی های گرم است که از ترکیب قهوه، شیر و شکر آماده می شود. این نوشیدنی از نظر طعم، شبیه به قهوه است اما همانطور که از ترکیبات آن حدس می زنید، کمی شیرین تر است به همین دلیل استقبال زیادی دارد. کاپوچینو فقط یک نوع نیست و دارای انواع مختلفی مثل طعم دار، یخ زده، خشک، سنتی و … است که شما می توانید هر طعمی که پسند می کنید را نوش جان کنید. همچنین کاپوچینو بدون شکر هم تولید می شود و اگر به دنبال نوشیدنی رژیمی هستید، می توانید از محصولاتی مثل کاپوچینو تورابیکا بدون شکر 20 عددی، کاپوچینو گوددی رژیمی و … استفاده کنید.

تفاوت کاپوچینو و کافی میکس در چیست

 

کاپوچینو یخ‌ زده

از انواع کاپوچینوهای خوشمزه و محبوب، کاپوچینو یخ زده است که به صورت سرد است و ترکیبی از یخ، قهوه و شیر کف کرده سرد می باشد.

کاپوچینو مرطوب

کاپوچینو مرطوب، بافت بسیار رقیق و شبیه به کافی لاته دارد و شما می توانید این نوع Cappuccino را با اسم های چیارو، کاپوچینو سبک یا کاپوچینو تر هم تهیه کنید.

کاپوچینو سنتی

نوع دیگری از کاپوچینو به صورت سنتی است و برای تهیه آن از اسپرسو و شیر کفی استفاده می شود.

کاپوچینو خشک

کاپوچینو خشک به این دلیل خشک است که میزان شیر بسیار کمی دارد و به مقدار بسیار کم به آن شیر بخارپز استفاده شده است. این نوع کاپوچینو به دلیل آنکه شیر کمی دارد، طعم آن تلخ تر است و رنگ تیره تری هم دارد.

کاپوچینو طعم ‌دار

کاپوچینو طعم دار همان ترکیبات کاپوچینو معمولی را دارد اما برای طعم دار شدن آن از شکلات، وانیل، تمشک، کارامل و دیگر طعم ها استفاده شده است.

کافی میکس چیست؟

کافی میکس هم مثل Cappuccino یکی از نوشیدنی های گرمی است که ماده اصلی تشکیل دهنده آن، قهوه می باشد. این نوشیدنی برای کسانی که طعم تلخ قهوه را دوست ندارند، انتخاب مناسبی است زیرا از خامه، شیر و شکر هم برای تهیه آن استفاده می شود. البته شما می توانید coffee mix را بدون شکر هم تهیه کنید که سالم تر است.

کافی میکس های آماده موجود در بازار شامل دو نوع 3 در 1 و 2 در 1 هستند که در نوع اول از شکر، شیر و پودر قهوه استفاده می شود اما کافی میکس 2 در 1 فاقد شکر می باشد. بدون شکر بودن کافی میکس، باعث طعم تلخ تر آن شده است اما میزان تلخی کمتری به نسبت قهوه دارد.

تفاوت کاپوچینو و کافی میکس در چیست

تفاوت کاپوچینو و کافی میکس در چیست

حال که با کاپوچینو و قهوه میکس آشنا شدید، می خواهیم بررسی کنیم که تفاوت این دو نوشیدنی را از نظر طعم، بو، مواد اولیه و خواصی که دارند، بررسی کنیم :

تفاوت مواد اولیه

برای تهیه هر دو نوع نوشیدنی کاپوچینو و coffee mix از قهوه استفاده می شود اما کافی میکس دارای خامه است و کاپوچینو این ماده را ندارد. همچنین شما می توانید کافی میکس را بدون شکر تهیه کنید اما در ترکیبات انواع کاپوچینو از شکر استفاده شده است. نوع قهوه مورد استفاده در این نوشیدنی ها، قهوه روبوستا یا عربیکا بر اساس برند تولید کننده است.

تفاوت طعم Cappuccino و coffee mix

اگر نوشیدنی شیرین تری می خواهید، کافی میکس را انتخاب کنید زیرا دارای میزان خامه و شکر بیشتری به نسبت کاپوچینو می باشد. البته کاپوچینو هم به نسبت قهوه، شیرین است.

میزان کالری

اگر از نظر میزان کالری بخواهیم کاپوچینو و کافی میکس را مقایسه کنیم، کالری کاپوچینو کمتر است زیرا بدون خامه می باشد. بعضی از کافی میکس ها مثل کافی میکس تورابیکا مدل پرمیوم 2 در 1 بدون شکر یا کاپوچینو گوددی رژیمی، رژیمی هستند و کالری کمتری هم دارند.

نحوه آماده سازی

هر دو نوشیدنی کاپوچینو و قهوه میکس به صورت آماده در بازار موجود هستند و شما می توانید پودر نوشیدنی آماده را داخل یک لیوان آب جوش یا شیر داغ ریخته و هم بزنید. این نوشیدنی ها نیاز به استفاده از دستگاه های قهوه ساز، فرنچ پرس یا موکاپات ندارند. اگر هم بخواهید خودتان در خانه کاپوچینو یا کافی میکس درست کنید، باید برای تهیه هر دو از اسپرسو، شیر و شکر استفاده کنید و به کافی میکس، خامه هم اضافه کنید.

تفاوت در قیمت

قیمت کاپوچینو و coffee mix بستگی به برند تولید کننده آنها دارد و اگر از برندهای معروف خارجی خرید کنید، قیمت بیشتری به نسبت محصولات داخلی دارند. می توانید برای خرید کاپوچینو و کافی میکس، محصولات موجود در سایت فروشگاه شوکواستار را مشاهده کنید.

تفاوت میزان کافئین

هر دو نوشیدنی کاپوچینو و کافی میکس به دلیل داشتن قهوه در ترکیبات خود، حاوی کافئین هستند اما میزان کافئین نوشیدنی بر اساس نوع قهوه روبوستا یا عربیکا، متفاوت است به طوری که هر فنجان کافی میکس یا کاپوچینو حدود 30 تا 90 میلی گرم کافئین دارد.

تفاوت در مدت زمان قابل نگهداری

بعد از خرید Cappuccino یا کافی میکس، آنها را داخل کابینتی به دور از نور و رطوبت نگهداری کنید تا در اثر گرما دچار افت طعم و کیفیت نشوند. مدت زمان قابل نگهداری کاپوچینو و قهوه میکس را می توانید بر روی بسته بندی آنها مشاهده کنید اما پیشنهاد می شود برای داشتن نوشیدنی تازه و خوش عطر، مقدار کمی از نوشیدنی را در مدت زمان های کوتاه تر تهیه کنید.

تفاوت کاپوچینو و کافی میکس در چیست

خرید انواع کافی میکس و کاپوچینو از شوکواستار

شوکواستار یک فروشگاه تخصصی برای انواع قهوه فوری، کافی میکس، کاپوچینو، شکلات، مارشمالو و … است. شما می توانید بهترین کاپوچینو و کافی میکس ها را از برندهای معروف خارجی، از این فروشگاه بیابید و هر تعداد بسته از محصول را که نیاز دارید، قابل سفارش از طریق سایت فروشگاه می باشد. لطفا قیمت و مشخصات محصولات را در سایت شوکواستار ببینید و سپس میتوانید در مچله شوکواستار تفاوت کافی میکس با قهوه فوری را نیز مشاهده کنید و به راحتی سفارش دهید.

محصولاتی که در فروشگاه شوکواستار موجود هستند، عبارتند از :

 • کاپوچینو گوددی رژیمی
 • کاپوچینو تورابیکا بدون شکر 20 عددی
 • کاپوچینو تورابیکا 20 عددی
 • کافی میکس لاته کافی آرت
 • کافی میکس سوپریمو کافی آرت
 • کافی میکس کارامل لاته استارباکس
 • کافی میکس گوددی
 • و…

سوالات شما

 • کاپوچینو تلخ تر است یا کافی میکس؟

کافی میکس 3 در 1 به دلیل داشتن خامه و شکر بیشتر، درصد تلخی بالاتری به نسبت کاپوچینو دارد.

 • ترکیبات کاپوچینو چیست؟

برای تهیه کاپوچینو از ترکیباتی مثل قهوه، شکر، شیر و … استفاده می شود.

 • کافی میکس خوشمزه تر است یا کاپوچینو؟

خوشمزه بودن یکی از نوشیدنی های کاپوچینو یا کافی میکس بستگی به ذائقه شما دارد اما هر دو به دلیل آنکه خیلی تلخ نیستند، جزو نوشیدنی های خوشمزه محسوب می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *